Premier League: Ο Έμερι… ενοχλήθηκε με τον VAR

Η Αστον Βίλα παραχώρησε ισοπαλία 1-1 στη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, ωστόσο εξακολουθεί να βρίσκεται στα «υψηλά πατώματα» της Premier League.

Η αναμέτρηση κρίθηκε στα τελευταία λεπτά, με τον Νικολό Ζανιόλο να σκοράρει στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων για τους «χωριάτες».

Σε αρκετές περιπτώσεις κατά την διάρκεια του ματς επενέβη ο VAR, γεγονός που δυσαρέστησε τον προπονητή της Αστον Βίλα, Ουνάι Εμερι!

«Είχε πάρα πολύ VAR απόψε. Δέχομαι το VAR αλλά ήταν πάρα πολύ. Για τον σκοπό αυτόν δεν ήταν απαραίτητο. Τελικά ήταν ένα πολύ καλός βαθμός. Είμαστε απογοητευμένοι με το αποτέλεσμα, αλλά πρέπει να το αποδεχθούμε», τόνισε ο Ισπανός.