Καρβαλιάλ: «Γεγονός οι καθυστερήσεις, αλλά όχι δικαιολογία που δεν κερδίσαμε»

Γκέλαρε ο Ολυμπιακός στο Περιστέρι, με τον Κάρλος Καρβαλιάλ να δηλώνει χαρούμενος για την προσπάθεια των παικτών του, αλλά όχι βέβαια και με το 0-0 κόντρα στον Ατρόμητο.

«Κάναμε τα πάντα, είχαμε τον έλεγχο, δεν επιτρέψαμε στον αντίπαλο να κάνει κάτι. Είχαμε κυριαρχία και πολλές ευκαιρίες. Είμαι πολύ χαρούμενος από την προσπάθεια, αλλά όχι από το αποτέλεσμα», είπε στη Νοva o Πορτογάλος τεχνικός.

Παράλληλα, σχολιάζοντας τις καθυστερήσεις των γηπεδούχων τόνισε ότι δεν μπορούν αυτές να αποτελούν δικαιολογία για το τελικό αποτέλεσμα.

«Το πόσο παίξαμε ήταν ανάλογα με τις καθυστερήσεις του αντίπαλου τέρματος. Δεν είναι δίκαιο, δεν υπολόγισαν πολλά πράγματα και έπαιξαν.

Είναι γεγονός αυτό που έγινε με τις καθυστερήσεις, αλλά δεν αποτελεί δικαιολογία το ότι δε πήραμε τη νίκη», σχολίασε ο Καρβαλιάλ.

Τέλος, για τον χρόνο που πήρε ο Γιόβετιτς ανέφερε: «Δεν είναι σε κατάσταση να παίξει για 90 λεπτά, αλλά βοηθάει».