Μαρσέιγ: Ο… θυμός του Γκατούζο

Παρά την τρίτη διαδοχική νίκη της Μαρσέιγ στη Ligue 1 και το 4-2 στην έδρα της Λοριάν, ο Τζενάρο Γκατούζο δεν έμεινε ικανοποιημένος.

«Είμαι πολύ χαρούμενος με την νίκη, αλλά με στεναχωρεί πολύ το… σενάριο της συνάντησης. Παίξαμε σαν μεγάλη ομάδα στο πρώτο ημίχρονο, αλλά το δεύτερο με έκανε να ξαναζήσω όσα έγιναν εναντίον της Στρασμπούρ (σ.σ. 1-1)», σχολίασε ο Ιταλός προπονητής της Μαρσέιγ και πρόσθεσε:

«Είμαι πολύ θυμωμένος για το δεύτερο ημίχρονο. Είναι θέμα νοοτροπίας, ψυχικής κατάστασης. Δεν ήμουν ευχαριστημένος με το γκολ που δεχθήκαμε στο 3-0. Μπορώ να μιλήσω γι’ αυτό γιατί έχασα έναν τελικό Champions League με την Μίλαν αφού προηγήθηκα με 3-0 στο ημίχρονο.

Έδωσα συγχαρητήρια στα παιδιά για τη νίκη, αλλά είμαι πολύ θυμωμένος. Τους είπα στο ημίχρονο να προσέχουν και να συνεχίσουν να παίζουν με τον ίδιο τρόπο. Πρέπει να συνειδητοποιήσουμε ότι ένας αγώνας δεν διαρκεί μόνο 45 λεπτά. Δεν μπορούμε να αστειευόμαστε με τους θεούς του ποδοσφαίρου, πρέπει να είμαστε σοβαροί».