Super League 2: Ακάθεκτος ο Λεβαδειακός, νίκη η ΑΕΛ – Τα αποτελέσματα

Ο Λεβαδειακός συνεχίζει μόνος πρώτος αφού πέρασε και το εμπόδιο του ΠΑΟΚ Β’ στον Βόρειο Όμιλο με ολική ανατροπή.

Νίκη πήρε και η ΑΕΛ κόντρα στην Νίκη Βόλου και συνεχίζει το κυνήγι για την πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Οι Βοιωτοί βρέθηκαν από νωρίς πίσω στο σκορ, αφού ο Γιαξής έκανε το 1-0 στο 4′, όμως είχαν τις λύσεις και κατάφεραν να φέρουν τούμπα τον αγώνα μέσα σε λίγα λεπτά με γκολ του Κουάδρα στο 12′ και του Ρόμο στο 17′.

Οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με την ψυχολογία να είναι υπέρ των παικτών του Νίκου Νιόπλια.

Στο δεύτερο μέρος, ο ΠΑΟΚ είχε τις στιγμές του, πίεσε αρκετά, όμως ο Λεβαδειακός ήταν εκείνος που πέτυχε εκ νέου τέρμα με τον Ρόμο στο 79′.

Έτσι οι Βοιωτοί πήραν τη νίκη με 3-1 και συνεχίζουν μόνοι πρώτοι μετά από 12 αγωνιστικές στο δεύτερο τη τάξει πρωτάθλημα της Ελλάδας.

Από κοντά και η ΑΕΛ

Η ομάδα της Λάρισας πήρε τους τρεις βαθμούς ενάντια στην Νίκη Βόλου, αν και χρειάστηκε να περιμένει 81 λεπτά ώστε να βρει την λύση με τον Παπαγεωργίου και να κάνει το 1-0.

Αυτό ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης, με την ομάδα του coach Δερμιτζάκη, να είναι στην δεύτερη θέση με πέντε βαθμούς διαφορά από τον πρώτο.