Λίβερπουλ: Νοκ άουτ Άλισον και Ζότα

Λίβερπουλ

Πλήγμα στη Λίβερπουλ, που χάνει όπως όλα δείχνουν τους Άλισον Μπέκερ και Ντιόγκο Ζότα.

Ο Γιούργκεν Κλοπ δήλωσε ότι ο τραυματισμός του βασικού τερματοφύλακά του, Άλισον Μπέκερ, δεν είναι τόσο άσχημος όσο αρχικά φανταζόταν, αλλά «αρκετά κακός», καθώς ο Βραζιλιάνος προετοιμάζεται για μια περίοδο στα «πιτς».

Ο Άλισον υπέστη τράβηγμα στον οπίσθιο μηριαίο στα τελευταία λεπτά της ισοπαλίας (1-1) με τη Μάντσεστερ Σίτι, το περασμένο Σάββατο.

«Θα πρέπει να δούμε, όχι μέρα με τη μέρα γιατί δεν μπορεί να παίξει αύριο ή την Κυριακή, και πιθανότατα όχι την επόμενη εβδομάδα, αλλά τότε θα πρέπει να είναι κάπως εντάξει», είπε ο Κλοπ.

Αυτό σημαίνει ότι ο Κουίβιν Κέλεχερ θα είναι βασικός, πρώτα στον αγώνα του Europa League με τη ΛΑΣΚ την Πέμπτη (θα ξεκινούσε ούτως ή άλλως) και ύστερα στο (εντός έδρας) παιχνίδι της Premier League με αντίπαλο τη Φούλαμ, την Κυριακή 3 Δεκεμβρίου.

Ωστόσο, ο τραυματισμός του οπίσθιου μηριαίου του Ντιόγκο Ζότα είναι πιο σοβαρός, πρόσθεσε ο Κλοπ: «Ο Ντιόγκο θα πάρει λίγο περισσότερο χρόνο, δεν ξέρω ακριβώς πόσο καιρό, οπότε θα πρέπει να δούμε».