Χάου: «Δεν ήταν πέναλτι» (video)

Η Παρί Σεν Ζερμέν απέφυγε την ήττα στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων ισοφαρίζοντας σε 1-1 τη Νιούκαστλ στο «Parc des Princes» με ένα αμφισβητούμενο πέναλτι του Κιλιάν Εμπαπέ, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής των ομίλων του Champions League.

Ο Πολωνός διαιτητής Μαρτσίνιακ έδειξε το σημείο του πέναλτι σε χέρι του Λιβραμέντο και ο φορ της Παρί ισοφάρισε στο τελικό σκορ, με το οποίο η ομάδα του πήρε ξανά το προβάδισμα για τη 2η θέση και την πρόκριση στους «16».

Ο τεχνικός της αγγλικής ομάδας, Εντι Χάου, ήταν έξαλλος από την απόφαση αυτή:

«Σίγουρα δεν ήταν πέναλτι. Ξέρουμε πως όταν η μπάλα χτυπάει άλλο μέρος του σώματος και το χέρι από κοντά, δεν είναι παράβαση. Δε νιώθω τίποτα, όμως είμαι χαρούμενος που οι παίκτες μου τα έδωσαν όλα».