Superleague 2: Χαμογέλασαν οι γηπεδούχοι

Με τρεις νίκες των γηπεδούχων άνοιξε η αυλαία της αγωνιστικής στη Superleague 2 με μεγαλύτερη αυτή του Ιωνικού επί του Παναθηναϊκού Β’.

Οι Νικαιώτες ήταν αρκετά καλύτεροι των αντιπάλων τους και μέσα σε πέντε λεπτά πήραν τη νίκη με τα τέρματα των Ντε Βινσέντι στο 48′ και Κανσόλα στο 53΄.

Στην κορυφή ανέβηκε η Καλλιθέα αφού επικράτησε άνετα με 3-0 του Τηλυκράτη με δύο γκολ στο τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου ημιχρόνου (40΄, 45΄) από τους Κυνηγόπουλο και Λουκίνα κι άλλο ένα του πρώτου στο 85΄.

Τέλος στον Βόρειο Όμιλο ο Ηρακλής, στο ντεμπούτο του Περικλή Αμανατίδη στον πάγκο του Γηραιού, επικράτησε με 1-0 επί της ΑΕΚ Β’ με γκολ του Εμπό στο 17′.