Ολυμπιακός Κ17 – ΠΑΟΚ Κ17 1-2: Πρωταθλητής ο «δικέφαλος του βορρά»

Ο ΠΑΟΚ νίκησε με 2-1 τον Ολυμπιακό στον τελικό της Superleague Κ17 και κατέκτησε το πρωτάθλημα για δεύτερη σερί φορά.

Το πρώτο τελείωσε χωρίς να αλλάξει το σκορ, όμως με την έναρξη του δευτέρου μέρος, μόλις δύο λεπτά μετά, ο Ντούγνκα άνοιξε το σκορ για τον ΠΑΟΚ. Στο 68ο λεπτό ο «δικέφαλος του βορρά» κέρδισε πέναλτι και ο Κοσίδης ανέλαβε την εκτέλεση ευστοχώντας και «γράφοντας» το 2-0.

Ο Ολυμπιακός κατάφερε να μειώσει και να ξαναμπεί στο παιχνίδι στο 82ο λεπτό, όταν κέρδισε πέναλτι και ο Φίλης ευστόχησε από τα έντεκα βήματα.

Οι «ερυθρόλευκοι» δεν μπόρεσαν να βρουν το γκολ της ισοφάρισης στον χρόνο που απέμενε κι έτσι ο ΠΑΟΚ πήρε τη νίκη με 2-1 και το κύπελλο του πρωταθλητή για τρίτη συνεχή χρονιά.