La Liga: Εντός έδρας ήττα για Βιγιαρεάλ- Τα αποτελέσματα

Την εντός έδρας ήττα με 3-2 από την Αθλέτικ Μπιλμπάο γνώρισε η Βιγιαρεάλ, αντίπαλος του Παναθηναϊκού στον όμιλο του Europa League.

Αυτή ήταν η 6η ήττα στο πρωτάθλημα για τους γηπεδούχους, που βρίσκονται στη 13 θέση με 12 βαθμούς, έπειτα από 12 αγώνες.

Το ματς ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο για τους φιλοξενούμενους, που άνοιξαν το σκορ στο 2ο μόλις λεπτό με τον Λουίς ντε Γκαλαρέτα. Στο 22’ είχαν κάνει ήδη το 0-2 με τον Νίκο Γουίλιαμς, ενώ ο Ινάκι Γουίλιαμς πέτυχε το 0-3 στο 30’.

Αιφνιδιασμένη από τα γρήγορα από τα γρήγορα γκολ, η Βιγιαρεάλ δεν έδειχνε ικανή να αντιδράσει. Ωστόσο, με συνεχόμενη πίεση στα τελευταία λεπτά, κατάφεραν να μειώσουν μέσα σε 2 λεπτά. Στο 86’ ο Μορένο έκανε το 1-3 και στο 87’ ο Σορλόθ διαμόρφωσε το τελικό 2-3.