La Liga: Έφυγε με τον βαθμό η Σεβίλη

Ισόπαλες με σκορ 2-2 αναδείχθηκαν Κάντιθ και Σεβίλη στην έδρα της πρώτης για την 11 αγωνιστική της La Liga, με τους φιλοξενούμενους να είναι ικανοποιημένοι από τον βαθμό, καθώς βρέθηκαν να χάνουν με 2-0.

Αμφότερες οι ομάδες έχουν από 10 βαθμούς, με τη Σεβίλη, όμως, να έχει έναν αγώνα λιγότερο.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ στο 8ο μόλις λεπτό με τον Κρις Ράμος, ενώ ο Ματσίς στο 28’ σημείωσε το 2-0. Στο 32’ ο Σέρχιο Ράμος σκόραρε, αλλά το γκολ του ακυρώθηκε ως οφσάιντ, για να έρθει πέντε λεπτά αργότερα ο Οκάμπος να μειώσει σε 1-2.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι πίεζαν για την ισοφάριση και αυτή δεν άργησε να έρθει. Στο 66’ ο Ράκιτιτς με ένα δυνατό σουτ από το όριο της μεγάλης περιοχής έκανε το 2-2. Η Κάντιθ φαινόταν να μη βρίσκει τους τρόπους να αντιδράσει ξανά κι έτσι το 2-2 έμεινε μέχρι το τέλος.

Νωρίτερα, Μαγιόρκα και Χετάφε έμειναν στο 0-0.