Σκόρπισε την Μπόχουμ στους επτά ανέμους η Μπάγερν – Δύσκολη νίκη για την Ντόρτμουντ

Η Μπάγερν ήταν υπερηχητική απέναντι στην Μπόχουμ αφού τη διέλυσε με το εμφατικό 7-0 την ίδια ώρα που η Ντόρτμουντ νικούσε δύσκολα τη Βόλφσμπουργκ με 1-0.

Το πάρτι για τους Βαυαρούς ξεκίνησε στο 4′ με τον Τσούπο Μότινγκ με τον Κέιν στο 13′ να κάνει το 2-0 με το ημίχρονο να κλείνει στο 4-0 με γκολ των Ντε Λιχτ και Σανέ.

Ο Κέιν με πέναλτι έκανε το 5-0 στο 54, με τον Τελ να γράφει το 6-0 στο 81′ με τον Άγγλο φορ να κάνει τελικά χατ τρικ στο 88′ για το τελικό 7-0.

Στο άλλο μεγάλο ματς του μεσημεριού η Ντόρτμουντ χρειάστηκε 68 λεπτά για να σπάσει το φράγμα της Βόλφσμπουργκ αφού με τέρμα του Ρόις πήρε τη νίκη με 1-0.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η βαθμολογία:

Στουτγκάρδη – Ντάρμσταντ 3-1 (22′ Μιγιό, 32′, 90+2′ Γκιρασί / 17′ αυτ. Ζαγκαντού)
Μπάγερν – Μπόχουμ 7-0 (4′ Τσούπο Μότινγκ, 12′, 54′ πέν., 89′ Κέιν, 29′ Ντε Λιχτ, 38′ Σανέ, 81′ Τελ)
Ντόρτμουντ – Βόλφσμπουργκ 1-0 (68′ Ρόις)
Ουνιόν – Χόφενχαϊμ 0-2 (22′ Κράμαριτς, 38′ Μπάιερ)
Γκλάντμπαχ – Λειψία 0-1 (75′ Βέρνερ)
Άουγκσμπουργκ – Μάιντς 2-1 (15′, 45′ Ντεμίροβιτς / 6′ Αζόρκ)