La Liga-5η αγωνιστική: Ο Μαξίμοβιτς χάρισε το «τρίποντο» στην Χετάφε

Με γκολ του Νεμάνια Μαξίμοβιτς στο 86ο λεπτό η Χετάφε πέτυχε την 2η νίκη της στη La Liga, με 3-2 επί της Οσασούνα, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής.

Η ομάδα της Μαδρίτης προηγήθηκε δύο φορές, με τους Μίτροβιτς και Καρμόνα, ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι είχαν την απάντηση με τους Μουνιόθ και Μπούντιμιρ. Τελικά, τη λύση στους Μαδριλένους έδωσε ο Σέρβος διεθνής μέσος, τέσσερα λεπτά πριν από το 90΄, μετά από ασίστ του Αλενιά.

Με 10 παίκτες τελείωσε το παιχνίδι η Χετάφε, λόγω της αποβολής του Αργεντινού αμυντικού Φαμπρίτσιο Ανγκιλέρι στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 5ης αγωνιστικής της La Liga και η βαθμολογία έχουν ως εξής:

Ράγιο Βαγεκάνο-Αλαβές 2-0