Στουτγκάρδη – Φράιμπουργκ 5-0: Διασυρμός για την προσεχή αντίπαλο του Ολυμπιακού

Η Στουντγκάρδη ισοπέδωσε με 5-0 την Φράιμπουργκ και πέτυχε τη δεύτερη της νίκη σε τρία ματς στην Μπουντεσλίγκα.

Η Στουτγκάρδη μπήκε δυνατά στην αναμέτρηση και στο 8ο λεπτό άνοιξε το σκορ με εξαιρετικό διαγώνια σουτ του Φούριχ. Οι γηπεδούχοι στο 17’ διπλασίασαν τα τέρματα τους με πανέμορφο συρτό σουτ του Γκιρασί, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης με πλασέ προ κενής εστίας ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

Οι Σουηβοί δεν σταμάτησαν ούτε στο δεύτερο μέρος με τον Φούριχ στο 62′ να πετυχαίνει το δεύτερο του τέρμα στο ματς με τελικό σκορ να γίνεται στο 75′ από τον Μιγιότ.

ΣΤΟΥΤΓΚΑΡΔΗ: Νίμπελ, Ίτο, Ζακαντού, Αντόν, Στένζελ(54’ Μίτελσταντ), Καραζόρ, Στίλερ, Φούριχ, Γιόνγκ(63’ Μιγιότ), Σιλάς(63’ Μάσιμο), Γκιρασί

ΦΡΑΙΜΠΟΥΡΓΚ: Ατουμπόλου, Σιλντίλια(46’ Σμιτ), Λίνχαρτ, Γκίντερ, Κέμπλερ, Χέφλερ, Έγκεσταϊν(73’ Βάισχαουπτ), Σαλάι(46’ Ντόαν), Χόλερ, Γκρίφο(75’ Ρολ), Γκρέγκοριτς(46’ Φίλιπ)