Δύσκολη νίκη για Μπαρτσελόνα

Σημαντική και δύσκολη νίκη με ανατροπή για την Μπαρτσελόνα που πέρασε με 4-3 από την έδρα της Βιγιαρεάλ για την 3η αγωνιστική στην Πριμέρα.

Τρομερό σε εξέλιξη ματς στο «Θεράμικα» αφού μέσα σε τρία λεπτά οι Καταλανοί προηγ΄θηκαν με δύο γκολ χάρη στους Γκάβι (12’) και Ντε Γιόνγκ (15’) αλλά η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε πριν το ημίχρονο από τους Φόιτ (26’) και Σόρλοθ (40’).

Η Βιγιαρεάλ μάλιστα έφτασε ολική ανατροπή με τον Μπαένα να κάνει το 3-2 στο 50ο λεπτό αλλά η Μπαρτσελόνα «πλήρωσε» με το ίδιο νόμισμα.

Στο 68’ ο Τόρες έφερε το ματς σε ισορροπία, ενώ στο 71’ ο Λεβαντόφσκι διαμόρφωσε το τελικό 3-4! Οι «μπλαουγράνα» ανέβηκαν έτσι στους 7 πόντους και είναι στο -2 από την πρωτοπόρο και απόλυτη Ρεάλ.