Βόλος- Παναιτωλικός 1-1: Χωρίς νικητή το φιλικό (vid)

Την ευκαιρία να βγάλουν χρήσιμα συμπεράσματα είχαν οι προπονητές του Βόλου και του Παναιτωλικού, που αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1 στο μεταξύ τους φιλικό, το οποίο έγινε στη Λαμία.

Μετά τα πρώτα αναγνωριστικά λεπτά, ο Παναιτωλικός ήταν αυτός που πήρε νωρίς κεφάλι στο σκορ, με τον Ζοάο Πέδρο να κάνει το 1-0 στο 12’, εκμεταλλευόμενος ένα λάθος γύρισμα του Κρούζλιακ. Στη συνέχεια, αμφότερες οι ομάδες είχαν ευκαιρίες να σκοράρουν, όμως δεν τα κατάφεραν. Το δυσάρεστο για την ομάδα του Αγρινίου είναι πως ο Πέδρο έγινε αλλαγή στο 40’ λόγω τραυματισμού.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε εμφανώς, με τις ευκαιρίες μπροστά στις δυο εστίες να είναι ελάχιστες. Χαρακτηριστικό είναι πως η πρώτη καλή στιγμή ήταν στο 79’ όταν ο Λούνα σημάδεψε το δοκάρι του Στεργιάκη, ενώ λίγο πριν τη λήξη του ματς ο Τάχατος έκανε το 1-1 για τον Βόλο.

{“@context”:”http://schema.org”,”@type”:”VideoObject”,”name”:”Βόλος – Παναιτωλικός 1-1 |HIGHLIGHTS|”,”description”:”Βόλος – Παναιτωλικός 1-1 |HIGHLIGHTS|”,”thumbnailUrl”:”https://i4thumbs.glomex.com/dC1icnltcWgyYzByMHgvMjAyMy8wNy8yOS8xOS8wOV8yMl82NGM1NjNlMmFkZjk4LmpwZw==/profile:player-960×540″,”duration”:”PT3M24S”,”uploadDate”:”2023-07-29T19:11:17.000Z”,”embedUrl”:”https://player.glomex.com/integration/1/iframe-player.html?integrationId=40599z17lbwhjpot&playlistId=v-cuew5kdy3yxl”,”provider”:{“@type”:”Organization”,”name”:”glomex GmbH”,”logo”:{“@type”:”ImageObject”,”url”:”https://player.glomex.com/[email protected]”,”width”:136,”height”:146}},”regionsAllowed”:”GR”}