Αστέρας Τρίπολης- Ατρόμητος 1-1: Φιλική ισοπαλία στην Τρίπολη

Ισόπαλοι με σκορ 1-1 αναδείχθηκαν Αστέρας και Ατρόμητος στην Τρίπολη στο μεταξύ τους φιλικό προετοιμασίας.

Μάλιστα, για τους Αρκάδες έκανε ανεπίσημο ντεμπούτο και το τελευταίο τους απόκτημα, Χουάν Μιριτέλο, ο οποίος έβγαλε την ασίστ στον Σίτο για την ισοφάριση του Αστέρα.

Οι γηπεδούχοι είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων από την αρχή, αλλά δε μπόρεσαν να εκμεταλλευτούν την κατοχή και τις ευκαιρίες που δημιούργησαν. Αντίθετα, ήταν ο Ατρόμητος αυτός που άνοιξε το σκορ στο 34’ με τον Φριτζόνσον, με το 0-1 να είναι σκορ ημιχρόνου.

Το δεύτερο 45λεπτο ήταν πιο ισορροπημένο, με τον Μίλαν Ράσταβατς να αλλάζει όλη την ενδεκάδα του Αστέρα. Με τις δυο ομάδες να χάνουν ευκαιρίες, στο 69’ ο Ζίτο έφερε το ματς στα ίσια για τους γηπεδούχους, με το 1-1 να μην αλλάζει μέχρι το τέλος του ματς.