Παναθηναϊκός – ΤΣΣΚΑ Σόφιας 1-0: Τέταρτη νίκη σε ισάριθμα φιλικά για τους πράσινους (vid)

Ο Παναθηναϊκός του Ιβάν Γιοβάνοβιτς είναι ομάδα που δεν δέχεται εύκολα γκολ και ξέρει να κερδίζει. Αυτό ισχύει και στην περίοδο της προετοιμασίας, όπου οι πράσινοι πέτυχαν την τέταρτη νίκη τους σε ισάριθμα φιλικά.

Σήμερα επικράτησαν 1-0 της ΤΣΚΚΑ Σόφιας έχοντας καλή απόδοση στο πρώτο ημίχρονο, ενώ στο δεύτερο δεν απείλησαν.

Στο πρώτο 20λεπτο το φιλικό δεν είχε φάσεις. Στο 24’ οι Κλεϊνχέισλερ – Καλοσκάμης συνεργάστηκαν η μπάλα κατέληξε στον Μπερνάρ, το σουτ του οποίου ήταν άστοχο.

Στο 29’ ο Σπόραρ σέντραρε από δεξιά, ο Κλεϊνχέισλερ πήρε την μπάλα, αλλά κόπηκε προτού εκτελέσει.

Στο 36′ ο Πεδρίνιο εκτέλεσε απευθείας φάουλ με τον Λοντίγκιν να μπλοκάρει την μπάλα.

Το σκορ άνοιξε στο 39’. Εξαιρετική ντρίπλα και σέντρα του Μπερνάρ με τον ανενόχλητο Καλοσκάμη να κάνει με κεφαλιά το 1-0.

Στο δεύτερο 45λεπτο οι Βούλγαροι έφτασαν κοντά στην ισοφάριση με τον Μπούσκεβατς.

Παναθηναϊκός (Ιβάν Γιοβάνοβιτς): Λοντίγκιν (64′ Ξενόπουλος), Βαγιαννίδης (62′ Κώτσιρας), Σένκεφελντ (20′ λ.τ. Σιδεράς, 79′ Μάγκνουσον), Φικάι (71′ Κάτρης), Χουάνκαρ (71′ Μλαντένοβιτς), Ρούμπεν (71′ Τσόκαϊ), Κλεϊνχέισλερ (79′ Φρόκου), Μπερνάρ (62′ Καμπετσής), Μαντσίνι (62′ Αϊτόρ), Σπόραρ (71′ Μπιλάλ), Καλοσκάμης (46′ Τζούριτσιτς).

ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Ατάνας Ριμπάρσκι): Ναουμόφ, Πετρόφ, Γκουρίστα, Ραπνούιλ, Χέλιτον, Τσενόφ, Βουτόφ, Τσότσεφ, Καραγκάρεν, Πεδρίνιο, Γιόσκοφ.

{“@context”:”http://schema.org”,”@type”:”VideoObject”,”name”:”Παναθηναϊκός – ΤΣΣΚΑ Σόφιας 1-0 |HIGHLIGHTS|”,”description”:”Παναθηναϊκός – ΤΣΣΚΑ Σόφιας 1-0 |HIGHLIGHTS|”,”thumbnailUrl”:”https://isthumbs.glomex.com/dC1icnltcWgyYzByMHgvMjAyMy8wNy8wNS8xNy81OV8xOV82NGE1YWY3N2IwYjRhLmpwZw==/profile:player-960×540″,”duration”:”PT1M52S”,”uploadDate”:”2023-07-05T18:00:57.000Z”,”embedUrl”:”https://player.glomex.com/integration/1/iframe-player.html?integrationId=40599z17lbwhjpot&playlistId=v-ctufmukbs7mp”,”provider”:{“@type”:”Organization”,”name”:”glomex GmbH”,”logo”:{“@type”:”ImageObject”,”url”:”https://player.glomex.com/[email protected]”,”width”:136,”height”:146}},”regionsAllowed”:”GR”}