Παναχαϊκή – Κηφισιά 1-2: Με ψυχή και πίστη ένα βήμα πιο κοντά στην άνοδο οι φιλοξενούμενοι (vid)

Το γκολ του Νίκου Βαφέα στις καθυστερήσεις, ήταν αυτό που έδωσε μια τεράστιας σημασίας νίκη στην Κηφισιά στην έδρα της Παναχαϊκής (1-2) και έκανε το καθοριστικό βήμα για την άνοδο στη Super League.

Η ομάδα του Γιώργου Πετράκη μπήκε δυνατά και στο 9’ πήρε το προβάδισμα, όταν ο Πρίτσας εκτέλεσε το κόρνερ, η μπάλα βρέθηκε στον Ταλάλ που βρήκε το χώρο και με ένα ωραίο σουτ έκανε το 1-0.

Μετά το γκολ, η Παναχαϊκή βρήκε τον τρόπο , ανέβασε τις γραμμές και προσπάθησε να γίνει απειλητική στην εστία του Αναγνωστόπουλου, με αποτέλεσμα να βρει το γκολ της ισοφάρισης στο 32’ με τον Μπουρλάκη.

Στο δεύτερο μέρος, η Κηφισιά βελτιώθηκε και πάτησε για τα καλά στην περιοχή της Παναχαϊκής, ωστόσο δεν κατάφερνε να βρει το γκολ παρά την κυριαρχία της.

Στο τέλος, η Κηφισιά όμως, έδειξε ψυχή πρωταθλήτριας και πήρε τη νίκη, καθώς πέμπτο και τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ο Βαφέας με δυνατό σουτ στο ύψος του πέναλτι έκανε το 2-1.

{“@context”:”http://schema.org”,”@type”:”VideoObject”,”name”:”Παναχαϊκή – Κηφισιά 1-2 | HIGHLIGHTS”,”description”:”Οι καλύτερες στιγμές της αναμέτρησης.”,”thumbnailUrl”:”https://imthumbs.glomex.com/dC1ibHU1bnRqdHo4bDUvMjAyMy8wNS8yMi8xNC80Nl8wMV82NDZiODAyOTJmMjA0LmpwZw==/profile:player-960×540″,”duration”:”PT9M30S”,”uploadDate”:”2023-05-22T14:53:18.000Z”,”embedUrl”:”https://player.glomex.com/integration/1/iframe-player.html?integrationId=40599z17lbwhjpot&playlistId=v-cssvp9u9iouh”,”provider”:{“@type”:”Organization”,”name”:”glomex GmbH”,”logo”:{“@type”:”ImageObject”,”url”:”https://player.glomex.com/[email protected]”,”width”:136,”height”:146}}}