Τότεναμ – Μπρέντφορντ 1-3: «Σφαλιάρα» ολκής για τα Σπιρούνια

Τότεναμ και Μπρέντφορντ ήρθαν αντιμέτωπες το απόγευμα του Σαββάτου (20/5), με τους φιλοξενούμενους να κάνουν ανατροπή και να παίρνουν την νίκη με 1-3 για την 36η αγωνιστική της Premier League .

Με αυτο το αποτέλεσμα η Τότεναμ χάνει οριστικά τις θέσεις της Ευρώπης και στέφονται ήδη στον σχεδιασμό της νέας σεζόν.

Η Τότεναμ μπήκε στον αγώνα με φόρα, αφού μόλις στο 8ο λεπτό ο Χάρι Κέιν άνοιξε το σκορ του αγώνα και έκανε το 1-0.

Η συνέχεια και μέχρι το σφύριγμα για την ανάπαυλα είχε χαμηλό τέμπο ωστόσο, με την Τότεναμ όμως να κρατάει το υπέρ της αποτέλεσμα.

Στην επανάληψη, η Μπρέντφορντ ανέβασε στροφές αμέσως και στο 50′ βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα και την ισοφάριση με γκολ του Μπουμό στο 50ο λεπτό της αναμέτρησης.

Και ενώ η Τότεναμ πάλευε να συνέλθει και να βρει τα πατήματα της, δώδεκα λεπτά μετά (62′), ο Μπουμό έκανε το 1-2 για την ομάδα του αφού βρήκε δίχτυα για δεύτερη φορά στο ματς.

Τα Σπιρούνια προσπάθησαν να φτάσουν στο γκολ της ισοφάρισης και να μην αφήσουν το σκορ ως έχει , όμως ένα γκολ του Ουισά στο 88′ έφερε το τελικό 1-3.

Γκολ: Κέιν 8′, Μπουμό 50′, 62′ , Ουισά 88′