ΟΦΙ – Παναχαϊκή 2-1: Νίκη με ανατροπή για τους γηπεδούχους

Ο ΟΦΙ κατάφερε να επικρατήσει, με ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο, της Παναχαϊκής, για την 25η αγωνιστική της Super League 2.

«Τρίποντο» με 2-1 πανηγύρισε ο ΟΦΙ απέναντι στην Παναχαϊκή, στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής του Νότιου Όμιλου της Super League 2.

Οι Πατρινοί προηγήθηκαν στο 37ο λεπτό του αγώνα, με τέρμα του Κάρλος, όμως οι γηπεδούχοι, ανέτρεψαν το εις βάρος τους αποτέλεσμα στο δεύτερο ημίχρονο, με τα γκολ των Κατάλντι και Βουό.

ΟΦ Ιεράπετρας (Στουρνάρας): Κυρίτσης, Καραγιάννης, Ζήσης (73′ Χιμένεθ), Κατάλντι, Ντέτλερ, Παπαδάκης (57′ Ίτσος), Στάμου, Καλλιτσουνάκης (57′ Καραμπέτσος), Μούλερ, Βουό, Κάρδαρης (57′ Ίννος).

Παναχαϊκή (Βογιατζής): Κολοβούρης, Λιοφάγος, Τσακμάκης (66′ Στασινόπουλος), Λαρέα, Ρουγκάλας, Τοπάλ, Σίλβα, Χαντί, Κάρλος, Μπουρλάκης, Ζυγκερίδης (75′ Παπαχρονόπουλος).

Διαιτητής: Ρούτσης (Κορίνθου)
Βοηθοί: Σπηλιώτης (Κορίνθου), Τσεχελίδης (Μακεδονίας)