ΠΑΣ – Αστέρας 1-0: Σώθηκε με χρυσή αλλαγή του Ροσέρο

Με ένα γκολ του Ροσέρο στο 84’ ο ΠΑΣ Γιάννινα νίκησε 1-0 τον Αστέρα Τρίπολης κι εξασφάλισε και μαθηματικά την παραμονή του στη Super League μία αγωνιστική πριν η λήξη των πλέι άουτ.

Η ισοπαλία βόλευε από την αρχή τις δύο ομάδες και το πρώτο ημίχρονο ήταν η τρανή απόδειξη αυτού, αφού μπορεί οι φιλοξενούμενοι να είχαν την υπεροχή, όμως και οι δύο ομάδες κινήθηκαν σε ρηχά νερά με το ματς να μην έχει φάσεις.

Στο 2ο ημίχρονο είχαμε το ίδιο σκηνικό με ελάχιστες φάσεις. Κι ενώ όλα έδειχναν ότι το ματς πάει για την ισοπαλία, ήρθε στο 84’ ο Ροσέρο να ανοίξει το σκορ για τους γηπεδούχους μέσα σε αποθέωση.

Ο διαιτητής Γκάμαρης «κιτρίνισε» τους Σόρια, Γκαρθία, Τιλίκα, Εραμούσπε.

ΠΑΣ: Αθανασίου, Σόρια, Εραμούσπε, Παντελάκης (92’ Μπαρνταγκαράι), Πήλιος, Μορέιρα (62’ Κόντε), Λιάσος, Γκίνο, Τζίμας, Παμλίδης (90’ Καραχάλιος), Μπάλαν (62’ Ροσέρο).

ΑΣΤΕΡΑΣ: Παπαδόπουλος, Γκαρθία, Ατιένθα, Καστάνιο, Άλβαρες, Μουνάφο, Ιγκλέσιας, Ρεγκίς (86’ Μπερτόγλιο), Τιλίκα (79’ Σανταφέ), Μπαρτόλο, Σίτο (86’ Κωστέας).