Ανατροπή και νίκη για τον ΠΑΟΚ Β΄, ισοπαλία για Παναθηναϊκό Β΄

Αν και βρέθηκε να χάνει μόλις στο 4ο λεπτό, από γκολ του Τζιώρα, ο ΠΑΟΚ Β΄ έκανε την ανατροπή και επικράτησε 3-1 της Νίκης Βόλου στη Θεσσαλονίκη, για την 23η αγωνιστική του Α΄ ομίλου της Super League 2.

Ο Δαρέλας ισοφάρισε στο 35΄ με πέναλτι και στο τελευταίο δεκάλεπτο ο «Δικέφαλος του βορρά» ολοκλήρωσε την ανατροπή με τα τέρματα των Σπυράκου (84΄) και Πανίδη (90+3΄) και ανέβηκε στην πέμπτη θέση της κατάταξης, ισόβαθμος με τον τέταρτο Ηρακλή.

Ο Παναθηναϊκός Β΄ προηγήθηκε στη Βέροια με τον Αθανασακόπουλο (47΄), αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν 1-1 στις καθυστερήσεις με τον Κατσούκη και πήραν έναν βαθμό, στην προσπάθεια που καταβάλλουν για να αποφύγουν τον υποβιβασμό.