Premier League: Εξάσφαιρη Μπράιτον – Βύθισε τη Γουέστ Χαμ η Πάλας

Πάρτι έκανε η Μπράιτον που διέσυρε με 6-0 τη Γούλβς ενώ η Πάλας νίκησε με 4-3 τη Γουέστ Χαμ βυθίζοντας την στη βαθμολογία.

Η Μπράιτον έδειξε την ποιότητα της απέναντι στη Γούλβς αφού μέσα σε ένα ημίχρονο είχε τελειώσει την υπόθεση νίκη αφού στο 40′ το ματς ήταν 4-0.

Τα γκολ πέτυχαν 3 παίκτες που σκόραραν από δύο φορές. Ήταν οι Ουντάβ, Γκρός και Γουέλμπεκ.

Ματσάρα έγινε στο Λονδίνο όπου η Κρίσταλ Πάλας υποδεχόταν τη συμπολίτισσα Γουέστ Χαμ.

Ο Σούτσεκ έκανε το 0-1 αλλά μέχρι το ημίχρονο η Πάλας είχε γυρίσει το ματς με τέρματα των Αγιού, Ζαχά και Σλουρπ με τον Αντόνιο να κάνει το 3-2 στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Το 4-2 έκανε ο Έζε με πέναλτι με τον Αγκέρντ στο 72′ να κάνει το τελικό 4-3.

Τέλος οδυνηρή ήττα για τη Νότιγχαμ με 1-2 στην έδρα της Μπρέντφορντ. Το 1-0 για την Φόρεστ έκανε ο Ντανίλο στο 45′ αλλά τα τέρματα των Τόνεϊ και Ντα Σίλβα στο τελευταίο τέταρτο του αγώνα έδωσαν το τρίποντο στις «μέλισσες».

Κρίσταλ Πάλας-Γουέστ Χαμ 4-3

(15′ Αγιού, 20′ Ζαχά, 30′ Σχλουπ, 66′ πεν. Εζε-9′ Σούτσεκ, 36′ Αντόνιο, 73′ Αγκέρ)

Μπρέντφορντ-Νότιγχαμ Φόρεστ 2-1

(82′ Τόνεϊ, 90’+ Ντα Σίλβα-45’+ Ντανίλο)

Μπράιτον-Γουλβς 6-0

(6′, 66′ Ουντάβ, 13′, 26′ Γκρος, 39′, 48′ Γουέλμπεκ)