Ζιρόνα – Ρεάλ 4-2: Αγνοείται η Βασίλισσα – Τα αποτελέσματα

Με τρεις αναμετρήσεις άνοιξε η αυλαία το βράδυ της Τρίτης (25/4) για την 31η αγωνιστή του πρωταθλήματος Ισπανίας.

Η Ρεάλ γνωρίσει μια αναπάντεχη και ντροπιαστική ήττα από την Ζιρόνα εκτός έδρας με 4-2 και έμεινε ακόμη πιο πίσω από την Μπαρτσελόνα δίνοντας χαρά στην Βαρκελώνη.

Η Οσασούνα νίκησε εκτός έδρας με 1-0 την Κάδιθ και ανέβηκε στην 8η θέση, με τους γηπεδούχους να μένουν στην 15η .

Τα αποτελέσματα:

Ζιρόνα – Ρεάλ Μαδρίτης 4-2

Οι γηπεδούχοι μπήκαν αναπάντεχα δυναμικά στο παιχνίδι και θέλησαν να βάλουν δύσκολα από την αρχή στην Ρεάλ, πράγμα που κατάφεραν με τον Καστεγιάνος , ο οποίος σκοράρει δις μέσα σε 12 λεπτά (12′, 24′).

Η Ρεάλ ωστόσο δεν θα μπορούσε να σηκώσει λευκή σημαία, έβαλε την μπάλα κάτω και ξεκινήσει το παιχνίδι της και βρήκε απάντηση με τον Βινίσιους στο 34ο λεπτό και έτσι μείωσε στο σκορ. Το πρώτο ημίχρονο βρήκε τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το 2-1.

Στην επανάληψη η Ζιρόνα έκανε ξανά αισθητή την παρουσία της και δη ο Καστεγιάνος που στο 46′ έφτασε στο χατ τρικ. Οι παίκτες της Βασίλισσας δεν πρόλαβαν να ανασυνταχθούν και είδαν τον Καστεγιάνος να κάνει καρέ τερμάτων στο 62′ , αφήνοντας την ομάδα του Κάρλο Αντσελότι τρία γκολ πίσω. Το μόνο που κατάφερε η Ρεάλ ήταν να μειώσει σε 4-2 με τον Βάθκεθ στο 85′.

Κάδιθ – Οσασούνα  0-1

Γκολ: Γκαρθία 62′
Κόκκινες κάρτες:  Αμπ. Εζαλζουλί 85′

Μπέτις – Ρεάλ Σοσιεδάδ 0-0