Ολυμπιακός – ΑΕΚ: Ντου οπαδών και χάος με τη λήξη του ματς

Με τη λήξη του ματς ο κόσμος του Ολυμπιακού δεν άντεξε την ήττα και επιτέθηκε σε αστυνομία και παίκτες της ΑΕΚ με αντικείμενα και κροτίδες.

Εικόνες που δεν αρμόζουν σημειώθηκαν με τη λήξη του ματς στο «Γ.Καραϊσκάκης». Συγκεκριμένα μετά την επίτευξη του δευτέρου γκολ της ΑΕΚ με την είσοδο Μαρινάκη.

Μετά και το 3-1 οπαδοί του Ολυμπιακού μαζί με τον μεγαλομέτοχο της ομάδας διέκοπταν το ματς με συνέπεια να λήξει το ματς ο διαιτητής ένα λεπτό αργότερα.

Μετά το τελικό σφύριγμα έφυγαν προς τους παίκτες της ΑΕΚ πολλά αντικείμενα και μερίδα οπαδών των γηπεδούχων έκαναν ντου στο γήπεδο με τους άνδρες των ΜΑΤ να επεμβαίνουν.

Ακολούθησε χάος με πολλές κροτίδες να φεύγουν εκατέρωθεν και λίγα λεπτά μετά να τελειώνει η ένταση.