Άιντραχτ-Γκλάντμπαχ 1-1: Έσωσαν την ισοπαλία στο φινάλε οι “Αετοί”

Γλύτωσε την ήττα λίγο πριν το τέλος της αναμέτρησης η Άιντραχτ Φρανκφούρτης, βρίσκοντας γκολ ισοφάρισης κόντρα στην Γκλάντμπαχ, στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής της Bundesliga (1-1).

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 13ο λεπτό του παιχνιδιού με τον Χόφμαν, ενώ οι τέσσερα λεπτά αργότερα οι “Αετοί” προχώρησαν στην πρώτη αναγκαστική αλλαγή τους, με τον Νοφ να παίρνει τη θέση του Γιάκιτς.

Το 0-1 παρέμεινε μέχρι το 83ο λεπτό, όταν και ο Κόλο Μουανί βρήκε δίχτυα για τους γηπεδούχους, και διαμόρφωσε το τελικό σκορ, αποτρέποντας τις δύο συνεχόμενες ήττες για την ομάδα του.

Η Άιντραχτ πλέον βρίσκεται στην 7η θέση του Γερμανικού πρωταθλήματος με 42 βαθμούς, χάνοντας έδαφος για τις Ευρωπαϊκές θέσεις, ενώ η Γκλάντμπαχ πάει στους 36 βαθμούς, βρισκόμενη στην 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα.