Τσοκάνης: «Δεν ήμασταν ο εαυτός μας στο πρώτο ημίχρονο»

Για την βαριά ήττα από τον ΠΑΟΚ και τους λόγους που ήρθε το αποτέλεσμα μίλησε ο Τάσος Τσοκάνης.

Ο Βόλος γνώρισε βαριά ήττα από τον ΠΑΟΚ καθώς ήταν πίσω στο σκορ με 4-0 στο ημίχρονο και απλά μείωσε σε 4-2.

Αναλυτικά:

«Σίγουρα στο πρώτο ημίχρονο δεν είμασταν αυτοί που έπρεπε. Όταν βρίσκεσαι πίσω στο σκορ με τρία γκολ σε είκοσι λεπτά δεν μπορείς να διεκδικήσεις πολλά πράγματα. Αλλά στο δεύτερο ημίχρονο βελτιωθήκαμε μπορέσαμε να κρατήσουμε την μπάλα και γι’ αυτό πετύχαμε και δύο γκολ.

Όταν ξεκίνησε το παιχνίδι η ομάδα έμοιαζε σαν να βραχυκύκλωσε. Εμείς θα συνεχίσουμε να παλεύουμε έχουμε ακόμα αρκετά παιχνίδια. Υπάρχουν πολύ καλές ομάδες και ο δικός μας καθρέπτης είναι το γήπεδο. Θα πρέπει να διορθώσουμε τα λάθη μας και στο τέλος θα δούμε τι έχουμε καταφέρει».