Ερμής Ζωγράφου-Κόμπρα ΑΠΣ 3-1: Τρίτη νίκη και στα ημιτελικά οι γηπεδούχοι

Την εντός έδρας νίκη με 3-1 σκορ πήρε ο Ερμής Ζωγράφου επί της Κόμπρα ΑΠΣ στο κλειστό των Ιλισίων, παίρνοντας έτσι την πρόκριση για τα ημιτελικά της Stoiximan Futsal Super League, όπου περιμένουν ήδη η ΑΕΚ και ο ΑΣΕ Δούκας.

Το πρώτο ημίχρονο ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να έχουν τα ηνία του αγώνα, και αυτό επιβεβαιώθηκε με το πρώτο γκολ του Τσέπα για το 1-0. Άμεση ήταν η απάντηση της ομάδας του Βύρωνα, που ισοφάρισε με τον Τζουμάκη, όμως ο Ερμής βρήκε άλλα δύο τέρματα στη συνέχεια με τους Κολέτζο και Κουνταρδά.

Τρουλιτάκης και Παντελάτος κατάφεραν να επαναφέρουν τις ισορροπίες για τους φιλοξενούμενους, και να διαμορφώσουν το σκορ της ανάπαυλας (3-3).

Στην επανάληψη, ο Τσέπας έδωσε από νωρίς ξανά το προβάδισμα στους Ιλισιώτες, το οποίο παρέμεινε ισχνό μέχρι και επτά λεπτά πριν τη λήξη (4-3), αλλά με ένα σύντομο επιθετικό ξέσπασμα οι γηπεδούχοι πέτυχαν άλλα τρία τέρματα με τους Γκρίτζαλη, Κουνταρδά (2) και Τσέπα, για να διαμορφώσουν το τελικό σκορ (7-3).