Ηρόδοτος – ΑΕΚ Β’ 0-4: Ξέσπασε μετά από 3.5 μήνες η Ένωση

H AEK Β’ επέστρεψε στις νίκες έπειτα από πάρα πολύ καιρό και επικράτησε στην Κρήτη του Ηρόδοτου με 0-4 .

Η Ένωση πήρε νίκη μετά τις 12 Δεκεμβρίου, όταν νίκησε με 3-0 στο Σεραφείδειο την Προοδευτική. Έκτοτε μετρούσε 0-1-7 με αποτέλεσμα να βρίσκεται στην 11η θέση.

H AEK Β’ μπήκε δυνατά στο ματς και κατάφερε πριν τα μισά του α’ ημιχρόνου να προηγείται με δύο γκολ διαφορά. Έτσι το σκορ του ημιχρόνου ήταν το 0-2.

Το σκηνικό δεν άλλαξε κατά της ΑΕΚ στο β’ μέρος με την ομάδα του Σωκράτη Οφρυδόπουλου να βρίσκει και 3ο γκολ στο 60′ με τον Παρρά. Οι «κιτρινόμαυροι», συνέχισαν στο ίδιο τέμπο και στο 76′ έφθασαν και σε τέταρτο γκολ ξανά με τον Χριστόπουλο.

Το 4-0 ήταν το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης που εξελίχθηκε σε παράσταση για έναν ρόλο.

ΗΡΟΔΟΤΟΣ: Γκόλοβιτς, Πιτσόλης (53′ Ματσούκας), Φράτροβιτς, Ντουμπιά, Έλιο, Μασάδο (77′ Χαλκιαδάκης), Λεβικανίν, Ντότης (77′ Πλιάτσικας), Μπακουτσής (53′ Χαλκιαδάκης), Γρηγορόπουλος (66′ Κερεμπίν), Μάρκοβιτς.

ΑΕΚ Β: Χατζηεμμανουήλ, Σταμούλης, Ντάικο (68′ Χατζηκυριάκος), Λάτσι, Γεωργέας (68′ Γκαρσία Τζ.), Δημητρίου (83′ Νούλας), Γερολέμου, Πανεράς (83′ Πιτιλάκος), Ζίνι, Μπότος (46′ Παρράς), Χριστόπουλος Απ.

Διαιτητής: Ραφαήλ Σταυρουλάκης (ΕΠΣ Ρεθύμνου)
Βοηθοί: Γιώργος Βλαχάκης (ΕΠΣ Ρεθύμνου) Γιώργος Δασκαλομαρκάκης (ΕΠΣ Ρεθύμνου)
4ος: Δημήτρης Μόσχου (ΕΠΣ Λασιθίου)