Απολαυστική Ελβετία 0-5 την Λευκορωσία – Έβαλε δύσκολα το Κόσοβο στο Ισραήλ: Τα αποτελέσματα

Με τρεις αναμετρήσεις συνεχίστηκε η πρώτη αγωνιστική των προκριματικών του Euro 2024, με την Ελβετία να κάνει πάρτυ κόντρα στην Λευκορωσία, ενώ Αρμενία και Τουρκία έπαιξαν ένα πραγματικό ντέρμπι με τους Τούρκους να βγαίνουν νικητές.

Αναλυτικά:

Λευκορωσία – Ελβετία 0-5

Εύκολο απόγευμα είχε η Ελβετία κόντρα στην Λευκορωσία αφού χρειάστηκε μόλις 29 λεπτά για να πάρει το προβάδισμα με 0-3 και χατ τρικ του Στέφεν. Το 0-4 σημείωσε ο Τζάκα στο 62ο λεπτό της αναμέτρησης. Ο Άμντουνι στο 65′ έκανε πέντε τα γκολ των φιλοξενούμενων , το οποίο ήταν και το τελικό σκορ (0-5).

Ισραήλ – Κόσοβο 1-1