Ευρωπαϊκό U19, Ελλάδα-Γαλλία 1-8: “Λύγισε” η Εθνική μας από την υπερδύναμη των τρικολόρ

Τη βαριά ήττα με σκορ 1-8 γνώρισε η Εθνική μας ομάδα στην αναμέτρηση με τη Γαλλία, για τη 2η αγωνιστική του Main Round του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος U19, που διεξάγεται στη Βοσνία.

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα δεν κατάφερε να ακολουθήσει στον φρενήρη ρυθμό των «τρικολόρ», οι οποίοι από το ημίχρονο είχαν κλειδώσει τη νίκη (1-5), και με συντηρητικό ποδόσφαιρο κράτησαν τη “γαλανόλευκη” στο ένα γκολ, ενώ έβαλαν ακόμα τρία για το τελικό σκορ (1-8).

Το τέρμα για την Ελλάδα πέτυχε ο Τσέλιος στο 10ο λεπτό, ενώ για τους Γάλλους σκόραραν οι Μπουλμπούλ, Κουγιατέ (3), Ρεζούγκ, Μπαγνέτ (2) και Εραντάφ.

Αυτή την ώρα η Βοσνία αντιμετωπίζει το Αζερμπαϊτζάν στο ίδιο γήπεδο, ενώ η Εθνική μας θα αντιμετωπίσει τους Αζέρους για την τελευταία αγωνιστική του ομίλου, χωρίς βέβαια πιθανότητες πρόκρισης στα τελικά, καθώς μόνο ο πρωτοπόρος προκρίνεται.