Super League 2: Νίκες για Ολυμπιακό Β’ και Ηρακλή Λάρισας (vid)

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του στον δεύτερο όμιλο της Super League 2 ο Ολυμπιακός Β’, αφού επικράτησε με 2-0 των Χανίων. Οι «ερυθρόλευκοι», που ήταν ανώτεροι σε όλο το παιχνίδι, άνοιξαν το σκορ στο 57’ με τον Λιάτσο και στο 85’ ο Ιμπαγάσα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 2-0. Υπενθυμίζεται πως χθες ΑΕΚ Β’ και Καλαμάτα ήρθαν ισόπαλες χωρίς γκολ.

15. ΠΑΟ Ρουφ 0 -12αγ.

Στον Βόρειο όμιλο η αγωνιστική συνεχίστηκε με τρεις αναμετρήσεις. Στο πιο… πλούσιο της ημέρας, ο ΠΑΟΚ Β’ ήρθε ισόπαλος με τον Μακεδονικό με σκορ 3-3. Ο Δαρέλας στο 6ο λεπτό με κεφαλιά έδωσε προβάδισμα στον ΠΑΟΚ Β’, αλλά ο Τσουκάνης στο 36’ με πέναλτι ισοφάρισε σε 1-1 για τους φιλοξενούμενους. Οι γηπεδούχοι πήραν ξανά προβάδισμα με τον Χατζηστραβό στο 53’ για να ισοφαρίσει εκ νέου ο Μακεδονικός με τον Γκέντσογλου στο 65’. Στο 81’ ο Τσουκάνης με ακόμα ένα πέναλτι έκανε το 2-3 για τους φιλοξενούμενους και στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Χατζηστραβός σκόραρε ξανά για να διαμορφώσει το τελικό 3-3.

{“@context”:”http://schema.org”,”@type”:”VideoObject”,”name”:”ΠΑΟΚ Β’ – Μακεδονικός 3-3 | HIGHLIGHTS”,”description”:”Τα καλύτερα στιγμιότυπα της αναμέτρησης. “,”thumbnailUrl”:”https://i1thumbs.glomex.com/dC1ibHU1bnRqdHo4bDUvMjAyMy8wMy8xOC8xMy80OV80Nl82NDE1YzE3YTNiOWJkLmpwZw==/profile:player-960×540″,”duration”:”PT5M33S”,”uploadDate”:”2023-03-18T13:53:32.000Z”,”embedUrl”:”https://player.glomex.com/integration/1/iframe-player.html?integrationId=40599z17lbwhjpot&playlistId=v-cr9jy6akd91l”,”provider”:{“@type”:”Organization”,”name”:”glomex GmbH”,”logo”:{“@type”:”ImageObject”,”url”:”https://player.glomex.com/[email protected]”,”width”:136,”height”:146}}}

Χωρίς τέρματα ολοκληρώθηκε στον Βόλο το ματς ανάμεσα στην τοπική Νίκη και τον Παναθηναϊκό Β’ (0-0) για τον Βόρειο Όμιλο. Οι γηπεδούχοι με αυτό το αποτέλεσμα έχασαν την ευκαιρία να πιάσουν τον ΠΑΟΚ Β’ στη δεύτερη θέση και παρέμειναν πέμπτοι, ενώ οι φιλοξενούμενοι είναι 7οι με 18.

Στο άλλο ματς της ημέρας, ο Ηρακλής Λάρισας πήρε σημαντική νίκη, επικρατώντας με 2-1 της Βέροιας.