Έφυγε με τον Βαθμό η Βέρντερ

Με γκολ στο 89’, η Βέρντερ Βρέμης κατάφερε να πάρει τον εκτός έδρας βαθμό απέναντι στη Γκλάντμπαχ, με την οποία ήρθε ισόπαλη με σκορ 2-2.

Με πρωταγωνιστή τον Ντακς, η Βέρντερ γλίτωσε την ήττα στα τελευταία λεπτά στο γήπεδο της Γκλάντμπαχ. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν δυο φορές, αλλά δεν κατάφεραν να κρατήσουν το αποτέλεσμα και να πάρουν τους τρεις βαθμούς.

Συγκεκριμένα, ο Τουράμ άνοιξε το σκορ στο 48ο λεπτό για τη Γκλάντμπαχ, ενώ ο Ντακς στο 65’ έκανε το 1-1. Η Μπορούσια ξαναπήρε κεφάλι στο σκορ στο 73’ με τον Νόιχαους, αλλά οι φιλοξενούμενοι δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη. Στο 89’ με πρωταγωνιστή ξανά τον Ντακς, ισοφάρισαν ξανά σε 2-2 και πήραν τον βαθμό.

Το αποτέλεσμα δεν… βόλεψε καμία απ’ τις δύο ομάδες, οι οποίες παραμένουν χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα επί 4 και 3 παιχνίδια αντίστοιχα (2 ήττες, 2 ισοπαλίες η Γκλαντμπαχ, 2 ήττες μία ισοπαλία η Βέρντερ) μένοντας «κολλημένες» κάτω απ’ τη μέση του βαθμολογικού πίνακα, αλλά κι αρκετά μακριά απ’ την επικίνδυνη ζώνη.