ΑΣΕ Δούκας-Νέο Ικόνιο 14-0: “Φουριόζοι” στα ημιτελικά οι νταμπλούχοι

Χωρίς άγχος και προβλήματα, και με ένα ακόμα μεγάλο σκορ κατάφερε να επικρατήσει στην έδρα του ο ΑΣΕ Δούκας, κερδίζοντας με 14(!)-0 το Νέο Ικόνιο στον Κορυδαλλό, και εξασφάλισε την παρουσία του στα ημιτελικά των play off της Stoiximan Futsal Super League.

Οι περσινοί νταμπλούχοι, που ήθελαν μόνο μία νίκη στη σειρά των αγώνων με τους Περαματιώτες, δε συνάντησαν καμία αντίσταση από τους φιλοξενούμενους, έχοντας μάλιστα “κλειδώσει” τη νίκη από το ημίχρονο, όπου ήταν μπροστά με 7-0.

Στην επανάληψη οι ρυθμοί δεν έπεσαν, και οι παίκτες του Γιάννη Μοστριού έβαλαν άλλα τόσα τέρματα, αποδεικνύοντας πως και φέτος είναι σε τροχιά τίτλου.

Οι Περέιρα, Σταυρακόπουλος, Κονδυλάτος, Κοντογιώργης, Σεΐτι και Φλώρος πέτυχαν από 2 γκολ, και από ένα πέτυχαν οι Βινίσιους και Φουμάσα, με τους “μπλε” για άλλη μια φορά να έχουν πλουραλισμό στο σκοράρισμά τους.