Παυλίδης: «Το ονειρευόμουν από παιδί αυτό το βράδυ»

Ο Βαγγέλης Παυλίδης χαρακτήρισε ως ξεχωριστό το γκολ που σημείωσε κόντρα στη Λάτσιο κάνοντας λόγο για ένα παιδικό όνειρο.

Ο Έλληνας διεθνής, κόντρα στη Λάτσιο ισοφάρισε το 45΄, ενώ στο 62΄ ο Κέρκεζ χάρισε τη νίκη για την Άλκμααρ δίνοντας προβάδισμα πρόκρισης στους Ολλανδούς (1-2).

Αναλυτικά:

«Ήταν ένα ξεχωριστό γκολ και μια σπουδαία νίκη για μένα. Είναι κάτι που ονειρεύεσαι από παιδί. Όταν μπαίνεις στον αγωνιστικό χώρο είναι λογικό να θέλεις να νικήσεις.

Στα πρώτα 15 λεπτά δεν παίξαμε όπως θα θέλαμε. Μετά το γκολ της Λάτσιο αρχίσαμε να αγωνιζόμαστε όπως συνήθως κάνουμε. Είχαμε μεγαλύτερο κατοχή μπάλας. Ήταν πολύ σημαντικό που σκοράραμε πριν το ημίχρονο. Πετύχαμε ένα ακόμη όμορφο γκολ στην επανάληψη. Πρόκειται για μια εξαιρετική νίκη ενόψει του επαναληπτικού».