Serie A: Νίκες για Σασουόλο και Τορίνο (vid)

Σε ένα «χορταστικό» παιχνίδι με πέντε γκολ, η Σασουόλο επικράτησε εντός έδρας της Κρεμονέζε με 3-2 και της… έκοψε τα φτερά στη μάχη που δίνει για την παραμονή στην κατηγορία.

Σε ένα ματς που οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που «καίγονταν» για τους τρεις βαθμούς, η Σασουόλο πήρε προβάδισμα δυο τερμάτων από το πρώτο ημίχρονο. Στο 26’ ο Λοριάν έκανε το 1-0 και στο 41’ ο Φρατέζι διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Στο δεύτερο ημίχρονο η Κρεμονέζε πίεσε πολύ περισσότερο και κατάφερε να ισοφαρίσει με δυο γκολ του Ντέσερς, στο 62’ και στο 83’. Κι εκεί που πίστεψαν πως θα έφευγαν με τον βαθμό της ισοπαλίας, στις καθυστερήσεις του αγώνα (90+2’) ο Μπαϊράμι πέτυχε το τελικό 3-2, δίνοντας τη νίκη στους γηπεδούχους.

{“@context”:”http://schema.org”,”@type”:”VideoObject”,”name”:”Σασουόλο – Κρεμονέζε 3-2 |HIGHLIGHTS|”,”description”:”Σασουόλο – Κρεμονέζε 3-2 |HIGHLIGHTS|”,”thumbnailUrl”:”https://isthumbs.glomex.com/dC1icnltcWgyYzByMHgvMjAyMy8wMy8wNi8yMC81OV8yMl82NDA2NTQyYTgzOTIzLmpwZw==/profile:player-960×540″,”duration”:”PT3M22S”,”uploadDate”:”2023-03-06T21:01:00.000Z”,”embedUrl”:”https://player.glomex.com/integration/1/iframe-player.html?integrationId=40599z17lbwhjpot&playlistId=v-cqzloth8yi75″,”provider”:{“@type”:”Organization”,”name”:”glomex GmbH”,”logo”:{“@type”:”ImageObject”,”url”:”https://player.glomex.com/[email protected]”,”width”:136,”height”:146}},”regionsAllowed”:”GR”}

Στο άλλο ματς της 25ης αγωνιστικής, ο Τορίνο πήρε τη νίκη κόντρα στη Μπολόνια με σκορ 1-0, χάρις στο γκολ του Καραμό στο 22ο λεπτό και πλησίασε στον έναν βαθμό τόσο την αποψινή της αντίπαλο, όσο και τη Γιοουβέντους, που έχουν 35 βαθμούς.