Μπέτις – Ρεάλ Μαδρίτης 0-0: Προβληματίζει η Ρεάλ και δίνει το πρωτάθλημα στην Μπαρτσελόνα- Τα αποτελέσματα

Η Ρεάλ σε έναν ακόμη αγώνα δεν κατάφερε να βρεί δίχτυα όσο και αν προσπάθησε, η απόδοση της έμεινε σε χαμηλά στάνταρ και έδωσε στην Μπαρτσελόνα ένα μεγάλο δώρο για την κούρσα του τίτλου.

Η Ρεάλ Μαδρίτης αν και ξεκίνησε με όρεξη και επιθετική ανάπτυξη, δεν μπόρεσε στο πρώτο ημίχρονο να βρεί στόχο προς το τέρμα αφού και τα πέντε σουτ που έκανε ήταν εκτός εστίας.

Από την άλλη η Μπέτις είχε καλύτερο στόχο, στέλνοντας την μπάλα 2 από τις 4 φορές που σούταρε αλλά δεν βρήκε το γκολ και το ημίχρονο έληξε με 0-0.

Στην επανάληψη το μοτίβο δεν άλλαξε ιδιαίτερα όπως και το σκόρ, αφού η Ρεάλ αδυνατούσε να βρει δίχτυα όσο και αν το πάλευε. Το θετικό είναι πως κατάφερε να βρει σουτ εντός εστίας εν αντιθέσει με το πρώτο ημίχρονο και τον αγώνα κόντρα στην Μπαρτσελόνα λίγες ημέρες πριν. Όμως συνεχίζει να προβληματίζει, καθώς η απόδοση της μετά το 2-5  και την νίκη κόντρα στην Λίβερπουλ έχει μειωθεί αισθητά .