Διέλυσε τη Σεβίλη με «εξάρα» η Ατλέτικο

Κανένα… έλεος δεν έδειξε απέναντι στη Σεβίλη η Ατλέτικο Μαδρίτης και πήρε την εμφατική νίκη με σκορ 6-1!

Μόλις τρία λεπτά χρειάστηκε ο Μέμφις Ντεπάι για να δώσει το αρχικό προβάδισμα στην ομάδα του, αφού στο 23’ και στο 26’ είχε ήδη διαμορφώσει το 2-0. Οι φιλοξενούμενοι έκαναν το… λάθος να μειώσουν στο 39’ με τον Εν Νεσίρι και από εκεί και πέρα ξεκίνησε η απόλυτη κυριαρχία για τους «ροχιμπλάνκος».

Στο 53’ ο Γκριεζμάν πέτυχε το 3-1 και στο 69’ ο Καράσκο ανέβασε κι άλλο τον δείκτη του σκορ, σημειώνοντας το 4-1. Στο 74’ οι φιλοξενούμενοι είχαν μια ευκαιρία να μειώσουν και ίσως να μπουν ξανά στο παιχνίδι, αλλά ο Ράκιτιτς αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι. Μόλις δυο λεπτά αργότερα ο Μοράτα έγραψε κι εκείνος το όνομά του στον πίνακα των σκόρερς, κάνοντας το 5-1 και στο 90+2’ διαμόρφωσε το τελικό 6-1.