Σημαντικό «διπλό» για τη Φιορεντίνα, «βυθίζεται» κι άλλο η Βερόνα (vid)

Νίκη μεγάλης βαθμολογικής σημασία πέτυχε η Φιορεντίνα, που επικράτησε εκτός έδρας της Βερόνα με σκορ 3-0.

Οι «βιόλα» απομακρύνθηκαν κι άλλο από τις θέσεις που οδηγούν σε υποβιβασμό, ενώ, από την άλλη, η Βερόνα, βλέπει τις ελπίδες της για παραμονή στην κατηγορία να μειώνονται. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 12ο λεπτό, με το γκολ του Μπαράκ, ο οποίος δεν πανηγύρισε, αφού παίζει δανεικός από τη Βερόνα στη Φιορεντίνα. Η ομάδα της Φλωρεντίας συνέχισε να πιέζει και στο 38’ ο Καμπράλ σημείωσε το 0-2.

Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα δεν άλλαξε δραστικά. Οι παίκτες της Φιορεντίνα έπαιζαν πιο «συντηρητικά», με στόχο να κρατήσουν το προβάδισμα, ενώ οι γηπεδούχοι δε μπορούσαν να βρουν τις λύσεις για φτάσουν με ευκολία στην αντίπαλη περιοχή. Έτσι, λίγο πριν το τελευταίο σφύριγμα, ο Μπιράγκι με πλασέ από… το κέντρο του γηπέδου, διαμόρφωσε το τελικό 0-3 για τους «βιόλα».

{“@context”:”http://schema.org”,”@type”:”VideoObject”,”name”:”Ελλάς Βερόνα – Φιορεντίνα 0-3 |HIGHLIGHTS|”,”description”:”Ελλάς Βερόνα – Φιορεντίνα 0-3″,”thumbnailUrl”:”https://imageservicethumbs.glomex.com/dC1icnltcWgyYzByMHgvMjAyMy8wMi8yNy8xOS80Ml8zN182M2ZkMDdhZGUyZjZlLmpwZWc=/profile:player-960×540″,”duration”:”PT3M13S”,”uploadDate”:”2023-02-27T19:43:11.000Z”,”embedUrl”:”https://player.glomex.com/integration/1/iframe-player.html?integrationId=40599z17lbwhjpot&playlistId=v-cqtlnby051op”,”provider”:{“@type”:”Organization”,”name”:”glomex GmbH”,”logo”:{“@type”:”ImageObject”,”url”:”https://player.glomex.com/[email protected]”,”width”:136,”height”:146}},”regionsAllowed”:”GR”}