Πετράκης: «Θετικό το αποτύπωμα ενόψει συνέχειας»

Ο Γιάννης Πετράκης έκανε το ντεμπούτο του στον πάγκο του Λεβαδειακού στο παιχνίδι με τον Ατρόμητο στο Περιστέρι και στην ήττα με 1-0 για την ομάδα του.

Ο ίδιος μίλησε μετά το τέλος του αγώνα και στάθηκε στο γεγονός πως οι Βοιωτοί έμειναν με δέκα παίκτες, ενώ δήλωσε ικανοποιημένος σε γενικές γραμμές.

Αναλυτικά όσα είπε ο Έλληνας κόουτς:

«Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε κάποια προβλήματα στις συνεργασίες μας από τα πλάγια. Εκεί τα πήγαμε καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο. Προφανώς έπαιξε σημαντικό ρόλο στην εξέλιξη του ματς το γεγονός πως μείναμε με δέκα παίκτες. Από εκεί και πέρα, δεχθήκαμε όπως είναι φυσικό, επιθέσεις στον ανοικτό χώρο που υποχρεωθήκαμε να αφήσουμε στον αντίπαλο, που αξιοποίησε το αριθμητικό πλεονέκτημα. Τα παιδιά έκαναν μια πάρα πολύ καλή προσπάθεια θέλω να τους δώσω συγχαρητήρια. Παίζαμε με μια πάρα πολύ καλή ομάδα. Παρά το γεγονός πως χάσαμε, για μένα το αποτύπωμα είναι θετικό και θεωρώ πως μπορούμε να πάμε καλύτερα στη συνέχεια».