Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Λιντς 2-2: Αρνείται να χαλάσει το αήττητο σερί η Μάντσεστερ στο «σπίτι»της

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Λιντς 2-2: Αρνείται να χαλάσει το αήττητο σερί η Μάντσεστερ στο  «σπίτι»της

Παρότι η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ βρέθηκε να χάνει με 0-2 , δεν έμεινε με τα χέρια σταυρωμένα και κατάφερε να πάρει την ισοπαλία σε ένα ματς που μέχρι το 60′ έμοιαζε χαμένο.

Η Λιντς βρέθηκε να προηγείται στο Ολντ Τράφορντ, σκοράροντας  στο πρώτο λεπτό με τον Γκνιόντο και πήγε στα αποδυτήρια με το υπέρ της σκορ.

Στο δεύτερο μέρος, ο Ραφαέλ Βαράν με αυτογκόλ στο 48′ έβαλε την Λιντς με δύο γκολ σε θέση ισχύος, αλλά  η ομάδα του Τεν Χάγκ συνέχισε πιστή στο πλάνο της και δημιουργούσε ευκαιρίες, ώσπου στο 62′ ο, Μάρκους Ράσφορντ, μετά από σέντρα του Νταλότ σκόραρε και έβαλε τα θεμέλια για την ισοφάριση.

Οκτώ λεπτά μετά (70′) ο Σάντσο που είχε περάσει ως αλλαγή ισοφάρισε με το Ολντ Τράφορντ να «σείεται», ωστόσο παρότι υπήρχε χρόνος, οι «Κόκκινοι Διάβολοι » δεν ολοκλήρωσαν την ανατροπή.

Με αυτόν τον βαθμό της ισοπαλίας έφτασαν τους 43 βαθμούς, ενώ η Λιντς τους 19, με αμφότερες να ανανεώνουν το ραντεβού τους για την Κυριακή 12/2 όπου αγωνίζονται ξανά, αυτή τη φορά στο Έλαντ Ρόουντ.