Νέο Ικόνιο-ΑΣ Αθήνα 90′ 5-8: Μεγάλη ανατροπή για το “καλτσέτο” στο Πέραμα

Πλούσιο σε θέαμα και ένταση ήταν η αναμέτρηση στο κλειστό του Νέου Ικόνιου, στο Πέραμα, ανάμεσα στην τοπική ομάδα και την ΑΣ Αθήνα 90′, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Stoiximan Futsal Super League, και έληξε με το ευρύ σκορ 5-8, υπέρ των φιλοξενούμενων.

Οι φιλοξενούμενοι, αν και βρέθηκαν με την πλάτη στον τοίχο σε αρκετές περιπτώσεις στο ματς, κατάφεραν να ανατρέψουν την κατάσταση στα τελευταία λεπτά (από 5-3 σε 5-8), και να πανηγυρίσουν ένα πολύ σημαντικό “τρίποντο” που τους εδραιώνει στην 3η θέση της βαθμολογίας, με 31 βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι, δεν μπόρεσαν να διαχειριστούν το υπέρ τους αποτέλεσμα, αλλά και το καλό και μεστό παιχνίδι τους, κυρίως στο πρώτο 20λεπτο, και έτσι δεν πήραν τίποτα για την προσπάθειά της, μένοντας στους 14 βαθμούς, στην 7η θέση της κατάταξης.

Τα γκολ για το Νέο Ικόνιο πέτυχαν οι Γκεγκάι (2), Γ. Χονδρουδάκης (2) και Π. Χονδρουδάκης, ενώ για το “καλτσέτο” σκόραραν οι Ντάρλας (2), Ζιάκας (2), Αρτινός (2), Κάλκος και Παπαδόπουλος.