Ασταμάτητη Ατλέτικο 3-0 την Βαγιαδολίδ – Έμεινε πίσω η Μπέτις: Τα αποτελέσματα

Η Ατλέτικο Μαδρίτης πήρε την νίκη με τρία γκολ από το πρώτο ημίωρο στην αναμέτρηση με την Βαγιαδολίδ και πηγαίνει με φόρα για την Ρεάλ Μαδρίτης

Η Μπέτις έχασε από την Εσπανιόλ που καίγονταν για βαθμούς και έμεινε πίσω στην κούρσα που οδηγεί στις θέσεις της Ευρώπης.

Ατλέτικο Μαδρίτης – Βαγιαδολίδ 3-0

Η Ατλέτικο Μαδρίτης, μπήκε με αέρα στο ματς , είχε ξανά τον Αντουάν Γκριεζμάν σε καλή μέρα, με τον Γάλλο να σερβίρει το 1-0 στον Μοράτα (18’) και να σκοράρει το δεύτερο (23’) και έγινε ο τέταρτος σκόρερ στην ιστορία της Ατλέτικο με 148 τέρματα.

Ο Μάριο Ερμόσο κλείδωσε την νίκη λίγο αργότερα (28’), με την Ατλέτικο να σκοράρει τρία γκολ σε αγώνα πρωταθλήματος σε ένα ημίχρονο για πρώτη φορά μετά τις 12 Φεβρουαρίου του 2022.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι Ροχιμπλάνκος έβγαλαν το πόδι από το γκάζι, μείωσαν τον ρυθμό και κρατούσαν το υπέρ τους 3-0, το οποίο έμεινε ως το τέλος, με την Ατλέτικο να ανεβαίνει μόνη στην 4η θέση, στο -10 από την κορυφή.