Κηφισιά-Παναχαϊκή 3-0: Πήρε το ντέρμπι και έφυγε μπροστά η Κηφισιά (vid)

Η Κηφισιά επικράτησε 3-0 της Παναχαϊκής στο ντέρμπι κορυφής του Νοτίου Ομίλου της Σούπερ Λίγκας 2 καταφέρνοντας έτσι να πάρει διαφορά τριών βαθμών από τους Πατρινούς που πλέον βρίσκονται στην δεύτερη θέση.

Πρωταγωνιστής στη νίκη της Κηφισιάς ήταν ο Τετέι, ο οποίος ήταν μόνιμη απειλή για τους γηπεδούχους, και σκόραρε δις. Στο 24ο λεπτό άνοιξε το σκορ μετά από μια εξαιρετική μπαλιά του Σωτηράκου. Το ματς έμεινε έτσι μέχρι το 45ο λεπτό και το σφύριγμα της λήξης του πρώτου μέρους.

Το δεύτερο μέρος δεν είχε κάποια ουσιαστική φάση, ώσπου η Παναχαϊκή στο 60ο λεπτό έφτασε κοντά στην ισοφάριση με τον Χαντί αλλά δεν τα κατάφερε. στο 71ο λεπτό ο Τετέι έκανε το 2-0 και τρία λεπτά αργότερα (74′) ο Κουϊρουκίδης διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Π.Α.Ο ΡΟΥΦ 0

{“@context”:”http://schema.org”,”@type”:”VideoObject”,”name”:”Κηφισιά – Παναχαϊκή 3-0 | HIGHLIGHTS”,”description”:”Τα καλύτερα στιγμιότυπα της αναμέτρησης. “,”thumbnailUrl”:”https://i3thumbs.glomex.com/dC1ibHU1bnRqdHo4bDUvMjAyMy8wMS8xNC8xMy80MV8wOV82M2MyYjBmNTMwNWE4LmpwZw==/profile:player-960×540″,”duration”:”PT5M20S”,”uploadDate”:”2023-01-14T13:44:15.000Z”,”embedUrl”:”https://player.glomex.com/integration/1/iframe-player.html?integrationId=40599z17lbwhjpot&playlistId=v-cpryb3p4khw1″,”provider”:{“@type”:”Organization”,”name”:”glomex GmbH”,”logo”:{“@type”:”ImageObject”,”url”:”https://player.glomex.com/[email protected]”,”width”:136,”height”:146}}}