Αναγέννηση Καρδίτσας-Παναθηναϊκός Β 0-2: Επιστροφή στις νίκες για το Τριφύλλι

Ο Παναθηναϊκός κατάφερε να επιστρέψει στις νίκες ύστερα από πέντε παιχνίδια και το έκανε περνώντας από την έδρα της Αναγέννησης Καρδίτσας με 0-2 χάρη σε γκολ των Φουρτάδο και Σαρδέλη.

Το Τριφύλλι είχε την πρώτη ευκαιρία στο παιχνίδι με το σουτ του Κρυπαράκου, και μπορεί εκείνος να μην τα κατάφερε, αλλά λίγα λεπτά μετά ο Φουρτάδο έδωσε τη λύση στους «πράσινους» ανοίγοντας το σκορ στο 19ο λεπτό.

Η Καρδίτσα προσπάθησε να ισοφαρίσει με μία κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ, αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ. Η ομάδα της Θεσσαλίας απείλησε και πάλι λίγο πριν το φινάλε του ημιχρόνου με το γκολ του Σκόνδρα, αλλά ο Ξενόπουλος δεν άφησε την μπάλα να περάσει την γραμμή του τέρματος.

Στην πρώτη μεγάλη στιγμή του δευτέρου μέρους ο Σαρδέλης σκόραρε για τον Παναθηναϊκό και εδραίωσε το προβάδισμά του. Ο νεαρός εξτρέμ των «πρασίνων» ξέφυγε από την άμυνα της Καρδίτσας και σκόραρε διαμορφώνοτας το 2-0.

Η Αναγέννηση Καρδίτσας, δεν μπόρεσε να κάνει κάτι παραπάνω με το σκορ να μένει 2-0 και τον Παναθηναϊκό να παίρνει μία μεγάλη νίκη.

Αναγέννηση Καρδίτσας (Π. Αμανατίδης): Γκέκας, Αναστασόπουλος, Σταμόπουλος, Δημόπουλος (79′ Γκόλιας), Σκόνδρας, Κοζορώνης, Κάρδαρης (79′ Ζάγγος), Γιάκος, Λαγός (41′ λ.τ. Πρίκας), Μπάλλας, Αθανασιάδης.

Παναθηναϊκός Β (Αντωνίου): Ξενόπουλος, Σιδεράς, Βουτσάς, Φουρτάδο, Αντωνίου, Κρυπαράκος (55′ Σαρδέλης), Προδρομίτης, Ταβάρες, Τουρκοχωρίτης, Τερεζίου (46′ Μαρτίνης), Καραμπάς.