Την πρόκριση η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (vid)

Τη νίκη με 3-1 απέναντι στην Έβερτον πήρε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο «Όλντ Τράφορντ» στο πλαίσιο της φάσης των «64» για το Κύπελλο Αγγλίας.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε μόλις στο 4ο λεπτό ο Άντονι, ενώ η απάντηση δεν άργησε να έρθει από πλευράς φιλοξενούμενων. Ο Κόουντι έκανε το 1-1 στο 14’, ύστερα και από από γκάφα του Ντε Χέα, ενώ ο ίδιος παίκτης των «Ζαχαρωτών » αποδείχθηκε… μοιραίος, καθώς στο 52’ με αυτογκόλ έδωσε και πάλι το προβάδισμα στους αντιπάλους.

Το «κερασάκι στην τούρτα» έβαλε ο Ράσφορντ, ο οποίος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων, διαμόρφωσε το το τελικό 3-1 και έστειλε τη Γιουνάιτεντ στους «32» του θεσμού.

{“@context”:”http://schema.org”,”@type”:”VideoObject”,”name”:”Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Έβερτον 3-1 |HIGHLIGHTS|”,”description”:”Τα στιγμιότυπα του αγώνα”,”thumbnailUrl”:”https://imageservicethumbs.glomex.com/dC1icnltcWgyYzByMHgvMjAyMy8wMS8wNi8yMi8wOF80NF82M2I4OWJlYzkyOGUwLmpwZw==/profile:player-960×540″,”duration”:”PT5M51S”,”uploadDate”:”2023-01-06T22:08:27.000Z”,”embedUrl”:”https://player.glomex.com/integration/1/iframe-player.html?integrationId=40599z17lbwhjpot&playlistId=v-cplg53xxpjzt”,”provider”:{“@type”:”Organization”,”name”:”glomex GmbH”,”logo”:{“@type”:”ImageObject”,”url”:”https://player.glomex.com/[email protected]”,”width”:136,”height”:146}},”regionsAllowed”:”GR”}