Έκοψε βαθμούς από την ΑΕΛ ο Παναθηναϊκός Β’

Με γκολ του Ρόμπι στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Παναθηναϊκός Β’ έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2) από τη Λάρισα κόντρα στην ΑΕΛ.

Οι «βυσσινί» έτσι έχασαν την ευκαιρία να πιάσουν στη δεύτερη θέση την Αναγέννηση Καρδίτσας. Ο Μπιλάλ, πρώτος σκόρερ (9 γκολ) στη UEFA Youth League σημείωσε το έτερο γκολ των «πρασίνων», Μαυρίας (33′) και Καλουτσικίδης (69΄), οι σκόρερ της ΑΕΛ.

Η κεφαλιά-γκολ του Συρεγγέλα (63΄) διαμόρφωσε το τελικό 1-0 ανάμεσα στον Ηρακλή Λάρισας και τον Θεσπρωτό, επιτρέποντας στους οικοδεσπότες να σκαρφαλώσουν στην προτελευταία θέση του πίνακα, «σπρώχνοντας» στην τελευταία τους αντιπάλους τους.

Σκόνταψε (1-1) ο Διαγόρας, που βρέθηκε μπροστά στο σκορ (65′) με τον Καραμάνη, αλλά ο Αλμωπός κατάφερε να φύγει με το βαθμό της ισοπαλίας, χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Έππα στο 88′.