Άστον Βίλα-Λίβερπουλ 1-3: Νίκη με χριστουγεννιάτικη διάθεση για τους Reds

Οι “Κόκκινοι” πιέστηκαν στο δεύτερο ημίχρονο, όμως “απέδρασαν” από το Βίλα Παρκ με τον 18χρονο Μπάιτσετιτς να κλειδώνει τη νίκη με το παρθενικό του γκολ.

Ο Σαλάχ και ο Φαν Ντάικ είχαν δώσει προβάδισμα δύο τερμάτων για τη Λίβερπουλ στο ημίχρονο. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν στο δεύτερο ημίχρονο και μείωσαν σε 2-1 με τον Όλι Γουότκινς, ενώ κατάφεραν να στριμώξουν για τα καλά τη Λίβερπουλ για ένα δεκαπεντάλεπτο περίπου.

Η αστοχία του Νούνιεζ στις αντεπιθέσεις της Λίβερπουλ δεν στοίχισε τελικά στην ομάδα του Κλοπ, καθώς ο 18χρονος Στέφαν Μπάιτσετιτς σκόραρε για το 1-3, πετυχαίνοντας το πρώτο του γκολ με τους “Κόκκινους”, μόλις δύο λεπτά μετά την είσοδο του στον αγωνιστικό χώρο!

Η Λίβερπουλ έφυγε με τους τρεις βαθμούς από το Βίλα Παρκ, ενώ και ο Ουνάι Έμερι πρέπει να είναι ικανοποιημένος από την αντίδραση της ομάδας του στο δεύτερο ημίχρονο παρά το αρνητικό αποτέλεσμα.