Super League 2: Στις καθυστερήσεις το 6/6 η Κηφισιά

Ασταμάτητη η Κηφισιά στον νότιο όμιλο της Super League 2 αφού έστω και στις καθυστερήσεις έκαψε την αντίσταση του ΟΦ Ιεράπετρας και έκανε το 6/6.

Για την ομάδα των βορείων προαστίων της Αθήνας, σκόραρε ο Μαζουλουξής στο έβδομο λεπτό του έξτρα χρόνου με κεφαλιά για το τελικό 1-0. Η Κηφισιά έφτασε έτσι τους 18 βαθμούς και συνεχίζει μόνη πρώτη.

Στο άλλο παιχνίδι της ημέρας για τον ίδιο πάντα όμιλο, η Καλλιθέα παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ από τον Έλιο Τζούνιορ στο 45’ απέναντι στον Ηρόδοτο στην Κρήτη, χάρη στα τέρματα των Σαρρή (αυτ. 51’) και Λουκίνα (61’) πήρε τη νίκη με 2-1 και είναι στην τρίτη θέση με 12 πόντους και ματς λιγότερο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής στον νότιο όμιλο:

Κηφισιά – ΟΦ Ιεράπετρας 1-0
Ηρόδοτος – Athens Kallithea FC 1-2