Νίκη του Βόλου επί της Λαμίας σε φιλικό ματς

Σε καλύτερη κατάσταση από τη Λαμία έδειξε ο Βόλος που πήρε τη νίκη με 3-1 σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στο “Αθ. Διάκος”.

Η Λαμία άνοιξε το σκορ στο 5′ με τον Ντε Βινσέντι για να απαντήσει ο Βόλος στο 24′ με τον Ντέλετιτς. Το 1-2 διαμορφώθηκε στο 67′ από τον Ματίγια και το σημείο του πέναλτι για να έρθει ο Γκάγκι στο 87ο λεπτό και να γράψει το τελικό 1-3.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Λαμία (Σ. Παντελίδης): Γκαραβέλης, Αντέτζο, Γκοράνοφ, Σιμόν, Νούνιες, Τζανδάρης, Ντε Βινσέντι, Κορνέζος, Τσιλούλης, Μανούσος, Γιακουμάκης

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Σαράνοφ, Προβυδάκης, Μποάκι, Σλίβκα, Βασιλάκης, Τζανετόπουλος, Μπάμπης, Σαραμαντάς, Τσούκαλος, Βασιλαντωνόπουλος και Μπεχαράνο

Βόλος (Κ. Μπράτσος): Κότνικ, Σιελής, Μεταξάς, Λούνα, Ουές, Εσκοβάλ, Ματίγια, Νοκέρ, Ματίγια, Φερνάντες, Κούτσιας